пятница, 24 апреля 2020 г.

Природознавство 5- ті класи

Природознавство 5-ті класи  Дата: 24.04.2020 Драєнко О.І.
Практична робота: Спостереження за екосистемою своєї місцевості.
Мета:  навчити називати склад екосистем, навчити наводити приклади природних і штучних екосистем, пояснювати роль рослин, тварин, грибів в екосистемі;  розвивати вміння логічно мислити, робити висновки , спостерігати та узагальнювати вивчене, працювати у групах; виховувати бережне ставлення до навколишнього середовища, моральну відповідальність за збереження довкілля, сприяти екологічному вихованню інших, виховувати почуття взаємодопомоги, толерантності.
Хід уроку
1. Екосистема – система, утворена організмами, які мешкають на спільній території, взаємодіють між собою і середовищем життя.
2. Організми екосистеми поділяють на 3 групи: утворювачі (рослини), споживачі (тварини, гриби, окремі бактерії), руйнівники (окремі бактерії і гриби).
3. Приклади природних екосистем: ліс, річка, озеро, болото, степ.
4. Приклади штучних екосистем: парк, квітник, поле, сад, водосховище.
5. Природна екосистема озера має три ділянки: прибережну, водний простір і дно.
6. Поле – штучна екосистема з обробленого ґрунту, на якій вирощують культурні рослини.
7. Культурні рослини – рослини, які людина вирощує для отримання з них певних продуктів.
8. Сад – штучна екосистема, в якій насаджені плодові дерева та кущі для отримання фруктів і ягід.
9. Серед комах-мешканців саду є шкідники і корисні.
10. Найбільш корисні сонечка та бджоли.
Завдання для практичної роботи (підручник ст. 172)
1. Обери будь-яку екосистему поблизу свого будинку, школи т.і.
2. Склади характеристику екосистеми за планом
1.Назва екосистеми (наприклад –парк)
2.Природна чи штучна екосистеми (парк - штучна)
3.Рослини і тварини, які існують в цій екосистемі (визначити - це дерева чи трави т.і. )
4.У яких умовах середовища мешкають організми екосистеми (затінене чи освітлене місце, посушлива чи зволожена ділянка)
5.Які зв’язки між огранізмами екосистеми вдалося виявити (взаємовигідні або паразитичні, ст 164 в підручнику Види зв’язків між організмами)
6. Чи зазнає екосистема впливу людини ? Якщо так, то запиши, які зміни відбулися в результаті діяльності людини.
Домашнє завдання:
Підготуватися до підсумкового уроку (тести) по темі «Планета Земля як середовище життя організмів»,повторити навчальний матеріал, терміни і поняття, конспекти,  відбудеться 27.04 (класрум)

Комментариев нет:

Отправить комментарий