среда, 13 мая 2020 г.

Історія 6-ті класи 14.05

Всесвітня історія. Історія України 6-ті класи.   14.05.2020 Драєнко О.І.
Тема: Повторювально- узагальнюючй урок «Утворення імперії Олександра Македонського»
Мета: повторити та узагальнити події Східного походу; оцінити особу Олександра Македонського як людини, як видатного стратега, державного діяча; пригадати оцінку імперії Олександра Македонського; розкрити причини перемог Олександра; формувати навички самостійної роботи з історичними джерелами; розвивати вміння аналізувати отриману інформацію; виховувати самостійність, організованість, зацікавленість історією інших держав.
Хід уроку
1.     Термінологічна розминка (прочитайте, повторіть, запамятайте)
• Батько історії — ... (Геродот).
• Демократія — ... (влада народу).
• Олігархія — ... (влада декількох).
• Аристократія — ... (влада кращих).
• Агора — ... (місце проведення народних зборів).
• Акрополь — ... (верхнє місто).
• Місто-держава у Давній Греції — ... (поліс).
• Пелопоннеська війна — ... (війна між Афінами та Спартою).
• Оратор — ... (людина, що вміє красиво і переконливо говорити).
• «Філіппіки» — ... (промови Демосфена, спрямовані проти Філіппа II).
• «Македонська фаланга» — ... (побудова війська в армії Філіппа II).
2.     Перебіг подій Східного походу, основні битви (усне опрацювання навчального матеріалу)
                         Військовий шлях Олександра Македонського
Назва
походу
Основні
битви
Результати
На Схід
334 р. Гранік
Перехід грецьких міст-колоній під владу А. Македонського.

333 р. Іса
Завоював побережжя Середземного моря.
Перемога відкривала шлях Македонському на Схід.
Єгипет
331 р. Гавгамели
Він створив величезну імперію, до якої ввійшли Македонія, Греція, Єгипет, Персія.
Індія
326 р. Гідапс
Не досягнувши мети, Александр повертається назад до своєї столиці Вавилона.
1.




1.Битва при Іссі (333 р. до н. е.).
2. Облога Тіра (332 р. До н.е.).
3. Греки в Єгипті (332 р. до н.е.).
4. Битва при Ґавґамелах (331 р. до н. е.).
  3. Уважно прочитайте!
      На завойованих землях утворилася держава, найбільша в Стародавньому світі — від Індії на сході до Балкан на заході, від Чорного моря на півночі до Індійського океану на півдні. Це була імперія — утворення з підкорених країн, об'єднаних під владою завойовників.
      Нова держава трималася силою списів і завдяки талантам Олександра. Інакше й бути не могло — імперія поглинула десятки різних народів з їхніми мовами, культурами, релігіями, історією, між якими не було нічого спільного.
       Олександр прагнув зблизити підданих, поєднати різні культури, налагодити господарчі зв'язки, бо тільки так можна зміцнити величезну державу. Цар і сам піддався впливові чарівної культури Сходу. В останні роки правління Олександр перейняв багато пер­ських звичаїв, які здаватися грекам і македонянам смішними й принизливими. Цар сидів  на троні  в золотій короні та розкішному перському   вбранні.    Він   вимагав, щоб його вважали богом і вклонялися йому до землі. (У греків не було звичаю вклонятися.) Олександр запроваджував серед македонців місцеві звичаї, культурні традиції, носив розкішне вбрання на кшталт східних правителів, прагнув наслідувати їх у побуті. Юнаків-персів навчали за македонським зразком.
       Цар не забував і про Елладу. Спочатку він примусив грецькі поліси визнати його богом. До Вавилона, який разом з єгипетською Олександрією вважався столицею нової держави, прибула делегація від грецьких міст, щоб увінчати голову царя золотим вінком. До цього часу їх покладали лише на статуї богів.
Наслідки і результати Східного походу Олександра Македонського:
- Було знищено Перську імперію давнього ворога грецьких держав, натомість постала нова імперія Олександра Македонського, яка включала Грецію, колишні володіння Персії та частину Індії;
- Імперія Александра Македонського виявилась не життєздатною і по його смерті розпалася, частина підкорених народів здобула незалежність;
- Великі багатства накопичені перськими царями і захоплені Олександром Македонським були пущені в оборот, давши поштовх розвитку торгівлі між всіма відомими на той час країнами, що раніше розвивалися ізольовано;
- Сприяв поєднанню грецької і східної цивілізацій, культур, їх взаємообмін. Греки ознайомилися з досягненнями Сходу, у свою чергу схід перейняв здобутки греків.
Домашнє завдання.
1.     Повторити тему параграф 40-41.
2.     Творче завдання за бажанням написати твір «Ким, на вашу думку, був Олександр Великий: мудрим правителем чи жорстоким тираном? Поясніть свою точку зору».



Комментариев нет:

Отправить комментарий